Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Chovatelská stanice leonbergerů z Valašských Athén

Novinky a výlety/News and trips


 


 

V pátek 30. ledna jsme byly s Aylin na sono abychom se ujistily jestli se přitom našem "krytí-nekrytí" nestal nějaký zázrak. No nestal:-) Takže vysoká hladina progesteronu a s tím související odmítavé chování Aylin udělalo své a jsme zase o něco chytřejší. I když nás to moc mrzí, protože štěňátka po Coudíčkovi mohly mít obzvlášť doborou povahu i vzhled. Dlouho jsem přemýšlela jestli to ještě jednou nezkusit při příštím hárání, ale nejspíš už to pokoušet nebudeme. Přece jenom bude mít Aylin už 5 let což je na první krytí dost hraniční a asi bych si neodpustila kdyby nastaly při porodu nějaké komplikace. Veterinář nás sice ujišťoval, že Aylin je ve výborné kondici a teoreticky by tomu nic nebránilo, ale jak je obecně známo starší prvorodičky mívají při porodu problémy s rozestupováním pánve a porody mohou být komplikovanější. Uvidíme, raději nebudu říkat, že do toho 100 % nepůjdeme, ale tak 95 % určitě ne:-) To pozitivní co mi to dalo je, že jsem se mohla setkat s páníčky Coudíka. Po delší době jsem měla pocit, že mluvím s někým kdo se o chov leonbergerů zajímá jako o opravdového koníčka a ne jako o byznys, ze kterého je třeba vytřískat co nejvíce a za každou cenu. O své leonky se starají nádherně a ze všech členů smečky je cítit úžasná pohoda. Coudíček na mě vždy budil dojem, že je to rozverný klučík , který se neustále směje a život prostě miluje. Zkrátka bylo vidět, že žije ve šťastné smečce a je všemi milován.


 

31.12.2012 jsme nakrývali Aylinku Coudíkem (Leon Bohemia). Aylin se ukázala být docela oříškem, ale Coudík věděl hned co se po něm žádá a nenechal se odbýt ani Aylinčiným vrčením. Právě vzhledem k chování Aylin a již vysoké hodnotě progesteronu bohužel neočekáváme úspěch. Coudík se však snažil a je vidět, že je to rozený plemeník.

              


 

Šumava 23-27.5.2011

      více fotek na http://veruun.rajce.idnes.cz/SUMAVA_23-27.5.2011/

Aylin z Paskovského panství-chovná fena

30.4.2011 jsme uchovnili Aylin s bonitačním kódem C1 V1 (maska melír, srst polodlouhá).

23.1.2011 Mezinárodní výstava psů v Trenčíně (Wintershow)

Aylin se umístila na krásném druhém místě a získala titul Reserve CAC:-)

  

14. 1. 2011 Canisterapeutický seminář se zaměřením na seniory

                                                  

7. 1. 2011 Pustevny

           

 _________________________________________________________________________________________________________________

 

 9. 7. 2010

S Aylinkou teď máme přestávečku, mám toho hodně do školy a tak chodíme jen na prochajdy k vodě což Ajenka miluje. Tak se budeme snažit dohnat to na podzim:-)

14.5.2010

Včera jsme byly s Ajenkou u veterináře. Ve čtvrtek se mamči doma před barákem jakoby vyvracela spíše působila zmateně až vylekaně a nesloužily ji zadní nožky, hned si lehla, mamča ji dala vodu a napila se. Po chvilce byla uplně normální. I nyní o víkendu nejeví vůbec žadné známky únavy nebo nějaké skleslosti spíše naopak je hodně v kondici a chce si stále hrát. Veterinář říkal, že se z 99% jednalo o první bezvýznamný epileptický záchvat. Máme sledovat. Nyní o víkendu měříme teplotu jestli se náhodou nejedná o nějaký zánět, ale teplota je normální 38°C. Měla jsem velký strach aby to nebylo srdíčko, ale to prý máme jako zvon. Pokud máte někdo nějaké podobné zkušenosti budu ráda za jakoukoliv připomínku.

Dnes jsme měly jet na krajskou výstavu do Zlína, nejely jsme především kvůli té příhodě a taky kvůli počasí. Ani minulý týden nám nevyšlo Zubří, ale to doženem v přistích letech. Tento rok se hold moc nedaří:-)) Pořád je někdo marod.

__________________________________________________________________________________________________________________

 

18. 4. 2010 Výlet Huštýn

Aylinka měla v březnu dva roky a to znamená, že je to téměř dospělá holka. Kostičky jsou už z 95 % vyvinuty tak jak mají být a tak můžeme podnikat delší procházky a výlety. V neděli mělo být hezké počasí, měly jsme vyjímečně volno, takže hurá na prochajdu. Trasa byla jasná moje nejoblíbenější místo- Beskydské vrchy resp. kopce Trojačka, Huštýn a okolí. Takže jsme vyrazily v 7:13 vlakem do Mořkova a pješo nahoru 2,5 km na Huštýn. Za hodinku jsme byly tam, přece jenom kondička veškerá žádná ale Aja? Ta si stihla vyřídit všechny svoje pachové aktivity a ještě se psím úšklebkem na mě kouknout hezky shora. Ale pak se karta obrátila, sluníčko stoupalo a Aylinčin kožíšek začal pořádně topit. Naštěstí jsme byly většinu času v lese v zákrytu stromů a na hřebeni to pěkně foukalo což se ji náramně líbilo. Výlet se povedl, plánovaná duševní očista taky takže opět "hurá" do pracovní reality:-)))

           

 


4. 4. 2010 Výlet Zašová

       

 


20. 3. 2010 jsme se s Aylinkou zúčastnily 1. Krajské výstavy psů ve Vyškově. I přes počáteční obavy z cesty vlakem s přestupem vše dopadlo nejlíp jak mohlo. Potkali jsme staré známé, kteří nám ochotně pomáhali no  a nejvíc nam pomohla Sandrynka (Aronek Akiroja) a Milanek (Anndy Danthe caro). Ti mi Ajenku načesali a hlídali v případě, že bylo zapotřebí odběhnout .  Sandrynka s Ajou se objevily i na internetovém Vyškovském deníku http://vyskovsky.denik.cz/multimedia/galerie/2003332.html.  Aylinka získala titul vítěz třídy otevřené a krajský vítěz. 

24. 1. 2010 Máme prvního res.CACe:-)

15. 1. 2010 Necháváme Aylinku očkovat proti lymské borelioze. Doporučujeme!! Pokud váš pes onemocní borelií Burgdorferi a vy příznaky nerozponáte pes trpí v chronickm stádiu (stejně jako člověk) nesnesitelnými bolestmi kloubů ...Očkovat se může pouze pokud váš pes ještě boreliozu nikdy neměl! 
TOPlist